Tetovanie henou

Tetovanie henou je bezbolestná ozdoba tela veľmi podobná tetovaniu, nie je však vykonávaná vpravením farby pod kožu ihlou. Ak sa vám tetovanie páči, ale bojíte sa ihiel alebo by ste si len chceli nanečisto vyskúšať, ako by na vás tetovanie vyzeralo, metóda hennou je jedinečná šanca, ako sa potešiť. Jedná sa totiž o dočasné tetovanie, jedno z mála bežne dostupných.

Henna sa používa už niekoľko storočí pri rituálnych činnostiach skrášľovania žien. Dnes je to veľmi obľúbená záležitosť napr. na dovolenkách pri mori.

Henna je 2-6 metrov vysoká kvitnúca rastlina pochádzajúca z tropických a subtropických oblastí Afriky, južnej Ázie a severnej Oceánie. Sušením a drvením lístia z tejto rastliny získavame prášok, ktorý sa používa na farbenie látok, vlasov, nechtov a samozrejme aj kože.

Farby henny sú rôzne, rovnako ako ich použitia. Čierna farba nie je čisto prírodná, preto sa u mnohých ľudí môžu prejavovať vyrážky a alergické reakcie. Červená a hnedá farba sa rovnako ako čierna používa k maľbe na kožu. Rastlinný prášok sa používa na farbenie vlasov.

Henna vám na koži môže vydržať až tri nedele v tvare, ktorý ste si nechali vytvoriť. Neskôr sa vám farba môže rozpíjať alebo sa odierať. Dĺžka zotrvania závisí aj na pigmentácii vašej kože.

Pozor na kvalitu vám aplikovanej henny. Môžu vám zostať nepekné jazvy.