Starostlivosť o tetovanie

Nechali ste si urobiť nové krásne tetovanie alebo o tom zatiaľ len premýšľate? Je dôležité uvedomiť si, že tetovanie nekončí vaším odchodom z tetovacieho štúdia, ale musíte sa oň starať ešte nejakú tú chvíľu, kým sa nezahojí, aby ste predišli možným rizikám. Mali by ste sa oň starať ale aj po skončení hojenia, napríklad občasným mazaním krémom s obsahom vitamínov, hlavne vitamínu E.

V prvom rade je nutné odstrániť ochrannú fóliu či bandáž po niekoľkých hodinách (obvykle sa odporúčajú cca 3-4h, maximálne však 12). Potom tetovanie umyte vlažnou vodou a opatrne vysušte uterákom. Používajte čisté ruky a uterák, aby ste zamedzili vzniku infekcie.

Nechajte tetovanie cez noc v kľude a ráno ho opäť umyte vlažnou vodou. Doporučuje sa používať aj ochranný krém, špeciálne určený pre starostlivosť o tetovanie a mazanie opakovať minimálne 2x denne po dobu asi jedného až troch dní. Rozhodne to ale s mazaním nepreháňajte. Ak sa objavia ***stropy***, nestrhávajte si ich a nerozškrabte ich. Rozhodne tým tetovaniu neprospejete. Prvý týždeň sa tetovanie všeobecne nemá veľmi namáčať, možno len vlažnou vodou po čo najkratšiu dobu.

A čo dlhodobá starostlivosť o tetovanie? Najväčším rizikom je pobyt na slnku - to tetovaniu škodí, takže tento pobyt buď obmedzte alebo použite opaľovací krém so silným UV filtrom. Keď budete dodržovať tieto zásady starostlivosti o tetovanie, dlhšie vám vydrží a nebudete s ním mať problémy.