Priebeh tetovania

Rozhodli ste sa pre tetovanie a zaujíma vás, ako to celé bude prebiehať? Či to bude bolieť, ako sa máte pripraviť a ďalšie veci? Čítajte ďalej.

Základom je vybrať si správny motív a miesto. Najlepšie bude vybrať si motív už doma, prípadne požiadať tátera o nejaký katalóg alebo doporučenie. S oboma vám tatér pomôže, prípadne vám navrhne nejaké zmeny v motíve alebo umiestnení, tak, aby vám tetovanie sadlo. Možno sa vás tiež spýta, čo pre vás to konkrétne tetovanie má znamenať a vôbec vás poučí o dôležitých veciach.

Tatér by mal pôsobiť seriózne, mal by dodržovať hygienické predpisy a mal by vedieť, čo robí. Je dobré sa pozrieť na nejaké jeho referencie prípadne sa popýtať kamarátov, aby vám niekoho doporučili. Alternatívou môže byť katalóg tetovacích salónov u nás na webe. Teraz už ale k priebehu samotného tetovania.

Ak máte vybratý motív a tatéra, proces tetovania môže začať. Priebeh tetovania väčšinou začína tak, že si sadnete do kresla, tatér vám oholí miesto, na ktoré chcete tetovanie umiestniť a toto miesto vydezinfikuje. Potom vám nakreslí motív a prípadne navrhne ďalšie úpravy. Potom začne samotné tetovanie. Väčšinou nebolí, maximálne štípe, ale záleží samozrejme na mieste, kde sa nechávate tetovať. Najviac to bolí v oblastiach, kde je málo podkožného tuku, prípadne je tam koža tenká.

A keď už tetovanie máte, je dobré dodržovať určité zásady starostlivosti o tetovanie.. Niekoľkokrát denne by ste ho mali mazať špeciálnou hojivou masťou a aspoň zo začiatku nosiť voľné, čisté oblečenie. Asi mesiac by ste tetovanie nemali vystavovať priamemu slnku a nemali by ste byť dlhšiu dobu vo vode. Kúpanie na kúpaliskách, rybníkoch alebo dokonca v mori rozhodne priebehu tetovania neprilepší, skôr naopak.