Odstránenie tetovania

Už sa vám tetovanie na tele nepáči? Vadí vášmu partnerovi/vašej partnerke? Alebo vám propomína chvíle, na ktoré by ste najradšej zabudli? Možno len túžite po zmene a chcete si zaobstarať iné tetovanie. Aké sú teda spôsoby odstránenia tetovania, ich výhody a negatíva?

Dočasné odstránenie tetovania

Tetovanie menších rozmerov môžete dočasne zamaskovať. Chystáte sa na dôležitú schôdzku? Chcete skryť tetovanie pred svojimi rodičmi,ktorých vidíte raz do roka? Pre dočasné odstránenie tetovania vyzkúšajte prekrytie make-upom. Rozhodne to nie je maskovanie, ktoré by vydržalo niekoľko dní. Ide skôr o zakrytie na pár hodín. Ak je tetovanie skutočne malé a vy sa s ním nechcete chváliť, môžete ho prelepiť náplasťou.

Zmena tetovania

Väčšinu vytetovaných motívov je možné ľubovoľne rozšíriť a doladiť mnohými detailami, ktoré sa postarajú o úplne nový vzhľad. Možno sami ani netušíte, aký potenciál sa vo vašom tetovaní skrýva. U tohto spôsobu „odstránenia tetovania“ si nechajte poradit v odbornom tetovacom štúdiu.

Odstránenie tetovania laserom

Ak sa svojho tetovania chcete zbaviť raz a navždy, nechajte si ho odstrániť laserom. Jedná sa o moderné pokročilé riešenie. Odstránenie tetovania laserom vás ale môže prísť na nemalé peniaze, obzvlášť ak je potrebné viac sedení. Lepšie sa odstraňujú tetovania z profesionálnych tetovacích štúdií ako od amatérov. Lepšie sa odstraňujú tetovania čierne než farebné.

Ku kompletnému odstráneniu tetovania často pristupujú ľudia, ktorých tetovanie už nevyzerá atraktívne - vybledlo, popraskalo. Tetovanie často predstavuje prekážku v zamestnaní (na viditeľnom mieste) a občas aj v osobnom živote (spomienka na bývalú priateľku/priateľa). Bolí odstránenie tetovania laserem? Odstránenie tetovania je cítiť podobne ako jeho realizácia. Na citlivých partiách - členok, nárt, oblasť okolo chrbtice - bude odstránenie tetovania teda bolestivejšie.

U malých plôch je možné pristúpiť aj k vyrezaniu tetovania a následnému zašitiu rany. Po tetovaní potom zostane jazva. K tomuto kroku sa ale dnes pristupuje minimálne, preferuje sa odstránenie tetovania laserovou metódou.