Tetovanie smrtka | Fotogaléria motívy tetovania

Smrtka je veľmi obľúbeným motívom pre tetovanie. Jej význam, podobne ako napríklad u lebky, je pomerne veľmi zjavný a priamo vychádza z jej názvu. Smrtka nemôže teda symbolizovať nič iné, než smrť. Presnejšie ale môže mať mnoho sekundárnych významov, ako je strach zo smrti, alebo naopak snaha ukázať, že sa smrti nebojíme a považujeme ju za jasnú, nevyvrátiteľnú vec.

Smrtka je teda akousi personifikáciou smrti, ktorá sa stala v priebehu rokov veľmi obľúbeným motívom napríklad rockových kapiel tvrdšieho rázu, a to už od počiatku vzniku týchto hudobných štýlov, ktoré vo smrti hľadajú veľkú inšpiráciu. Vytetováním smrtky teda môžeme vyjadriť aj naše zaľúbenie v takejto kultúre, ktorá je smrťou fascinovaná.

Len tak mimochodom, keď už ste zabrúsili na túto smrteľnú tému. Vrelo vám môžeme odporučiť skúsiť tento jedinečný test, kedy zomriete. Projekt uvádza, že nič neveští, ale na základe vyplneného testu podľa vašich životných dispozícií tieto dáta porovná s úmrtnými štatistikami štatistického úradu Slovenskej republiky a ako výsledok je tak číslo, ktoré určite reálny základ má.


MiniGal Nano Testsite
Motívy tetovania > tetovanie-smrtka


Ďalšie motívy tetovania:

A

B

C

D

E

F

H

CH

I

J

K

L

M

O

P

R

S

T

V

Y

Z