Dočasné tetovanie

Jednou z najväčších nevýhod (pre niekoho to môže byť aj výhoda - v tom je to kúzlo) tetovania je to, že je navždy. Isteže, v dnešnej dobe ide pomocou laserov tetovanie odstrániť, prípadne zosvetliť tak, aby sa dalo pretetovať, avšak takáto procedúra nemusí byť stopercentná a je tiež pekne drahá. Ak chcete tetovanie, ale bojíte sa, že sa vám za pár rokov nebude páčiť, môžete skúsiť tetovanie henou, čo vlastne nie je tetovanie, ale je to len krátkodobá záležitosť,ktorá je doménou hlavne letných dovoleniek. Stále túžite po dočasnom tetovaní?

V takom prípade je pre vás vhodné dočasné tetovanie, ktoré má rôznu trvanlivosť, väčšinou sa udáva doba okolo piatich rokov, ide to však ovplyvniť. Tu je ale potrebné povedať,že vám nikto nezaručí, že vaše tetovanie vám skutočne dokonalo zmizne. Žiadny tatér na svete totiž nedokáže aplikovať atrament tak presne, aby sa dostal len do určitej vrstvy kože, prípadne také tetovanie nebude mať sýte farby a bude po niekoľkých rokoch vyzerať ako špina. Asi budete sklamaní,keď poviem, že jedinou možnosťou ako docieliť dočasné tetovanie, je použitie špeciálnych druhov farieb, ktoré po čase telo samo absorbuje.

Bohužiaľ ale takéto farby ešte nie sú schválené (nie sú dostatočne otestované), takže nie je zatiaľ možné sa nimi nechať tetovať. Naviac ich farebná paleta nie je rozhodne veľká, takže by asi tento spôsob tetovania ani neuspokojil vaše požiadavky na dočasné tetovanie.