Ceny tetovania

Cena za tetovanie hrá veľkú úlohu pri výbere motívu i tetovacieho štúdia. Pretože si tetovanie kupujeme na celý život (okrem tetovania, ktoré je vykonávané henou) mali by sme sa pri jeho výbere riadiť aj ďalšími faktormi. Patrí medzi ne napríklad kvalita výsledného motívu, zázemie tetovacieho salónu a hygienické podmienky alebo kvalita samotného použitého pigmentu.

Či je tetovacie štúdio dobré alebo zlé, zistíme predovšetkým podľa referencií. Kvalitný tetovací salón môžeme nájsť na internete alebo si ho nechať odporučiť od priateľov či známych. Ak vás zaujme nejaký tetovací salón v meste, tak aj naň si skúste vyhľadať referencie alebo si prezrite niektoré realizované tetovania. Môžete využiť katalóg tetovacích salónov na tomto webe.

Ako sa stanovuje cena za tetovanie?

Cena za tetovanie sa určuje predovšetkým podľa náročnosti motívu a služieb, ktoré v tetovacom štúdiu dostanete. Niekto preferuje lacné tetovanie, iný si uvedomuje, že ho bude nosiť celý život a neľutuje za neho zaplatiť veľa peňazí. Ako najlepšie sa ale javí nájsť zlatú strednú cestu, teda správny pomer medzi cenou a kvalitou poskytnutých služieb.

Nižšia cena sa všeobecne platí za jednoduché neprepracované tetovanie a za tetovanie od amatérov. Na cenu má teda priamy vplyv aj doba, po ktorú sa tetovanie vyhotovuje. Realizácia menších a stredne veľkých tetovaní trvá väčšinou do troch hodín. Za také tetovanie potom zaplatíte od troch do dvanástich tisíc korún. Okrem samotného motívu tetovania má výrazný vplyv na cenu, či je tetovanie čierne alebo farebné, kto ho vykonáva a kde v republike si ho necháte vyhotoviť.

Odhad ceny by vám mali byť schopní dať v každom profesionálnom tetovacom štúdiu potom, čo im ukážete vybraný motív a poviete, na ktoré miesto na tele si tetovanie prajete aplikovať. Tetovanie, ktoré sa vykonáva na citlivých miestach, je samozrejme omnoho náročnejšie a často ho nie je možné vykonať za jedno sedenie. V prípade nutnosti viacerých sedení sa zvyšuje aj cena za tetovanie.