Bolí tetovanie?

Tetovanie si môžete nechať aplikovať kamkoľvek na telo. Pred samotnou realizáciou je ale dôležité premyslieť nielen výsledný motív a cenu, za ktorú si chcete tetovanie zaobstarať. Veľa ľudí zaujíma aj odpoveď na otázku, či tetovanie bolí. Vnímanie bolesti je veľmi individuálne, pretože každý človek má iný prah bolesti. Bolesť je i tak všeobecne určená citlivosťou kože. Citlivosť je vyššia na miestach, které nie sú obalené tukom, prípadne sa v nich nachádza mnoho nervových zakončení.

Kde na tele bolí tetovanie?

Tetovanie môže bolieť na členku, nárte, tvári, za uchom, na hrudníku, okolo prstov alebo pozdĺž chrbtice. Za bolestivé sa považuje i tetovanie aplikované na intímnych partiách. Pretože sa tetovanie realizuje pomocou ihiel, bolo by veľmi zvláštne, keby vôbec nebolelo. Ak ale máte z bolesti strach, môžete si nechať tetovanie aplikovať napríklad na rameno, stehno alebo lýtko. Tetovanie v týchto oblastiach mnoho žien prirovnáva k bolesti spôsobenej epilátorom pri holení nôh alebo rúk.

S tetovaním sú okrem bolesti spojené aj ďalšie nepríjemné pocity ako svrbenie alebo škrabanie. Prejavujú sa znovu individuálne, ale aj tak je dobré sa na ne pripraviť a vybaviť, napríklad mastnými krémami a chladivými gélmi.

Citlivé oblasti, v ktorých sa tetovanie môže prejaviť bolestivo, však patria medzi najžiadanejšie a najvyhľadávanejšie pre aplikáciu. Napríklad členok alebo nárt volia s veľkou obľubou ženy. Nechávajú si do týchto miest tetovať najrôznejšie symboly a ornamenty. Práve na členku je len veľmi tenká vrstva tuku medzi kožou a kosťou. Tetovanie na ňom tak môže skutočne bolieť.

Ako je možné bolesti pri tetovaní predísť?

Jedinú pomoc na bolesť pri tetovaní predstavujú znecitlivujúce krémy. Pretože ale predlžujú dobu trvania aplikácie,je ich použitie v tetovacích salónoch skôr sporadické. Rozhodne by sa ale mali používať pri tetovaní realizovanom v intímnych partiách, a to u mužov ale i u žien. Ako ďalšiu možnosť niekoho môže napadnúť znecitlivenie konkrétneho miesta injekciou. Tieto injekcie ale môžu podávať len lekári, s ich použitím sa preto v tetovacích štúdiách rozhodne nestretnete.

Ako bolí odstraňovanie tetovania?

Zaujíma vás, či bolí prípadné odstránenie tetovania? Odpoveď na túto otázku znie asi tak, že realizácia a odstánenie tetovania bolí zhruba rovnako. Aj pri odstránení tetovania záleží teda na tom, ako Vy sám konkrétne vnímate bolesť, rovnako tak na tom, z akej partie tela je tetovanie odstraňované.